صفحه نخست افزایش اعتبار سوابق دنیای سلامت میزکار من پنل بیمه سوالات متداول ارتباط با پشتیبانی
سوالات متداول
پزیکاتو چیست ؟
پزیکاتو یک سامانه شامل اپلیکیشن قابل نصب روی موبایل و سایت تحت وب می باشد که از طریق آن می توانید خدمات پزشکی را روی موبایل خود دریافت نمایید
استفاده از پزیکاتو چه امتیازاتی دارد؟
• یافتن نزدیکترین مرکز یا مطب پزشکی بدون تحمل ترافیک • یافتن پایگاه های سلامت – ارائه خدمات سلامت به صورت رایگان • یافتن مرکز بر اساس نوع بیمه شما وکاهش هزینه های درمانی شما • یافتن داروخانه بر اساس نوع بیمه شما وکاهش هزینه های درمانی شما • یافتن آزمایشگاه بر اساس نوع بیمه شما وکاهش هزینه های درمانی شما • پرونده الکترونیک سلامت شما همیشه همراه شما • آشنایی با اثرات و عوارض داروها • مشاهده سوابق درخواست نوبتها و جواب آنها • مشاهده سوابق پزشکی شما • بایگانی کلیه پیامها • یافت خدمات پزشکی و پرستاری در محل
چه خدماتی در پزیکاتو ارائه می شود؟
• یافتن پزشک، دندانپزشک یا مرکز درمانی • یافتن خدمات پزشکی یا پرستاری در محل • یافتن آزمایشگاه و دریافت جواب آزمایش روی موبایل • یافتن داروخانه و ارسال الکترونیک نسخه برای داروخانه • جستجوی بیمارستان و کلینیک ها • دنیای سلامت شامل هزاران مطلب برای سلامتی شما • ارسال پیام به پزشک بدون داشتن شماره موبایل وی
چگونه در پزیکاتو عضویت داشته باشم؟
۱- دانلود برنامه ۲- نصب برنامه ۳- ایجاد حساب کاربری/ثبت نام در پزیکاتو ۴- دریافت کد تایید از طریق پیامک حداکثر تا ۸۰ ثانیه بعد ۵- ورود با نام کاربری و رمز عبور
چگونه یک پزشک نزدیک خود را جستجو نمایم؟
در صفحه نخست از طریق جستجوی پزشک / مرکز درمانی
جستجوی بیمارستان یا مراکز درمانی به چه صورت است؟
جستجوی از طریق صفحه نخست /جستجوی نام بیمارستان
این اپلیکیشن تا چه شعاعی از نقشه قابلیت جستجو دارد؟
پزیکاتو اطلاعات جستجو شده را تا شعاع 5 کیلومتری شما را روی نقشه نشان دهد. این شعاع بسته به نظر شما قابل افزایش یا کاهش است.
چگونه می توانم به پزشکم پیام بدهم؟
پس از جستجو به صفحه اختصاصی پزشک مورد نظر رفته،در آنجا می توانید از طریق پیام رسان داخلی به پزشک ارسال نمایید.
چگونه می توانم جواب آزمایشاتم را به پزشکم نشان بدهم؟
پس از جستجو به صفحه اختصاصی پزشک مورد نظر رفته،در آنجا می توانید تصویر آزمایشاتان را برای پزشک بارگزاری نمایید.
پس از مصرف دارو دچار حساسیت دارو شدم چگونه پزشکم را مطلع کنم؟
به صفحه اختصاصی پزشک مراجعه فرمایید در آنجا می توانید شرح حالتان را با ارسال پیام و ارسال تصویر از ناحیه دچار حساسیت،برای پزشکتان توضیح دهید.
من یک پزشکم چگونه می توانم در پزیکاتو عضو شوم؟
اگر شما پزشک، دندانپزشک یا صاحب مرکز پزشکی هستید، پس از ورود به پزیکاتو، از منوی بالا و راست، گزینه ثبت نام پزشکان را لمس نمایید. اطلاعات خود را وارد نمایید. پس از تایید مدیر سامانه اطلاعات شما برای میلیونها شهروند نزدیک محل شما قابل رویت خواهد بود.
پزشک چگونه نوبت ها را مدیریت می کند؟
در پنل شخصی پزشک قسمتی به نام مدیریت درخواست نوبتها وجود دارد که در آن نوبتهایی که توسط شهروندان رزرو شده، برای شما فهرست می شود. شما می توانید نسبت به تایید یا رد آن اقدام نمایید.
پزشک هستم،چگونه می توانم پیام و نسخه های بیمارانم را مدیریت کنم؟
در پنل شخصی پزشک قسمتی به نام پیام و نسخه های بیمار وجود دارد که در این قسمت بیمار می تواند پیام متنی برای فالوآپ بیماری، جواب آزمایش یا تصویربرداری یا حتی تصویری از بیماری روی بدن را برای شما ارسال نماید. شما می توانید آنها را مدیریت نمایید یا به آنها پاسخ دهید.
من پزشک هستم و به دلیل مشغله نمی توانم به پیامها پاسخ دهم. آیا منشی من می تواند دسترسی داشته باشد؟
بله. منشی شما می تواند از طریق کامپیوتر و مراجعه به سایت pezikato.com با نام کاربری و رمز عبور شما وارد سامانه شود و کلیه خدمات مورد نظر را مدیریت نماید، نوبتها را تایید یا ردکند و به پیام بیماران پاسخ دهد. یا اینکه نسخه بیماران را به داروخانه مورد نظر شما ارسال نماید. همچنین منشی میتواند با موبایل خود نیز همه خدمات را انجام دهد.
من یک مدیر بیمه هستم چگونه می توانم در پزیکاتو عضو شوم؟
اگر شما مدیر شعبه بیمه هستید، پس از ورود به پزیکاتو، از منوی بالا و راست، گزینه «ثبت نام بیمه» را لمس نمایید. اطلاعات خود را وارد نمایید. پس از تایید مدیر سامانه اطلاعات شما برای میلیونها شهروند نزدیک محل شما قابل رویت خواهد بود.
من مشاور هستم چگونه باید به بیماران خود سرویس بدهم؟
پس از ورود به اپلیکیشن، از طریق منوی بالایی وارد «میز کار من» شوید. در آنجا می توانید درخواست مشاوره و سوابق آنها را مشاهده نمایید. از همین بخش می توانید با بیمارانی که درخواست داشته اند تماس بگیرید.
اگر در حین مشاوره نیاز به ارسال اطلاعات تکمیلی توسط بیمار باشد یا تماس قطع شود آیا مشاوره پایان می یابد یا می توان مشاوره را ادامه داد ؟
چنانچه مشاور از شما اطلاعات تکمیلی مثلاً نتیجه آزمایش یا تصویر برداری را خواست شما تماس صوتی را قطع کنید و مدارک را ارسال کنید. پس از ارسال مدارک شما یا مشاور می توانید مجددا تماس بگیرید. زمان های مشاوره صوتی با هم جمع میشود و هزینه براساس آن محاسبه خواهد شد. لذا چنانچه به هر دلیل تماس صوتی قطع شود مشاوره پایان نخواهد یافت و هزینه پرداختی باطل نخواهد شد.
حق السهم مشاور از مشاوره های انجام شده چگونه تسویه میشود؟
حق السهم مشاوران هفته ای دوبار محاسبه و به شرط رسیدن به حداقل ۲۰۰ هزار تومان به شماره شبای حساب اعلامی در پروفایل مشاور واریز خواهد شد.
پایان مشاوره پیامکی چگونه خواهد بود؟
مشاور پس از ارسال پاسخ مشاوره گیرنده و تبادل پیام بین طرفین، در صورتی که تشخیص دهد پاسخ لازم به مشاوره گیرنده داده شده است می تواند با زدن دکمه پایان مشاوره در چت همان شخص، پایان مشاوره را اعلام کند.
در مشاوره متنی می تواند چند موضوع را مطرح کرد؟
در مشاوره متنی برای هر مشاوره فقط موضوع را می توان مطرح کرد. لذا مشاور فقط پاسخ همان موضوع را خواهد داد در صورتی که سوال دیگری پرسیده شود مشاور می تواند پایان مشاوره را اعلام نماید. در اینصورت مشاوره گیرنده باید درخواست مشاوره دیگری ثبت نماید.
من می خواهم به عنوان پزشک یا مشاور در پزیکاتو فعال شوم. چگونه می توانم بیماران خود را به پزیکاتو دعوت کنم؟
پس از دلت نام به عنوان پزشک یا مشاور، به شما کد پزیکاتویی اختصاص داده خواهد شد که در پروفایل شما قابل مشاهده است